Question on: JSS3 Mathematics - Whole Numbers

A pack of 6 bottles costs $2 each. If you buy 3 packs, how much do you spend?

View related lesson
A

$12

B

$18

C

$24

D

$36

Ask EduPadi AI for a detailed answer
Correct Option: D

Add your answer

Notice: Please post responsibly.

Please share this, thanks!

No responses