Question on: JSS3 Mathematics - Whole Numbers
A pack of 6 bottles costs $2 each. If you buy 3 packs, how much do you spend?
View related lesson
A
$12
B
$18
C
$24
D
$36
Ask EduPadi AI for a detailed answer
Correct Option: D
Add your answer
Please share this, thanks!
No responses