Question on: JSS3 Mathematics - Whole Numbers II

If 4 apples cost $8, how much do 6 apples cost?

View related lesson
A

$10

B

$12

C

$14

D

$16

Ask EduPadi AI for a detailed answer
Correct Option: B

Add your answer

Notice: Please post responsibly.

Please share this, thanks!

No responses