Question on: JSS3 Mathematics - Whole Numbers II
If 4 apples cost $8, how much do 6 apples cost?
View related lesson
A
$10
B
$12
C
$14
D
$16
Ask EduPadi AI for a detailed answer
Correct Option: B
Add your answer
Please share this, thanks!
No responses